Koniklec
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koniklec

Fórum, na kterém se domlouvají různé sportovní, kulturní a pařební akce.
 
PříjemPříjem  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Latest imagesLatest images  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Klettern in Österreich

Goto down 
5 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeSat Sep 04, 2010 6:16 pm

Chvíli jsem uvažovala, jestli se jedná spíš o lezení nebo o cestování, ale nakonec jsem vybrala sebevědomější variantu Wink

Termín: 8. - 10. 10.

Cíl: zdolat pár ferrat v širším okolí Grazu a přežít

Doprava: záleží na Vás, já už tu jsem Question

Ubytování: uvidíme, možná u mě na koleji

Účastníci zájezdu: předběžně Ondra+Ondra, Dita...

Pár tipů, které nejsou daleko, jsou (pro mě) přiměřeně náročné a jsou sehr schön nebo alespoň schön a k tomu dobře zajištěné (vše podle knížky nebo netu, nejsem místní horský vůdce...):
fotky vždycky u foťáčku, mapka pod ikonkou "topo"

Naturfreudne Klettersteig ( http://bergsteigen.at/de/touren.aspx?ID=683 ) - dá se tam jet v pohodě bez auta, jediný problém je, že už jsem tam byla po turistické cestě...
Grete-Klinger-Steig ( http://bergsteigen.at/de/touren.aspx?ID=407 ) - to se mi moc líbí... z Grazu 62 km
Raiffeisen Klettersteig ( http://bergkraxler.heimat.eu/tour30.html , Ondrova knížka č. 198) - 66 km

Případně taky:
http://bergsteigen.at/de/touren.aspx?ID=405
Johnsbach Klettersteige ( http://bergsteigen.at/de/touren.aspx?ID=1513 ) - rozvětvuje se na másla a drsoně a pak se zase spojuje Smile
Teufelsteig ( http://bergsteigen.at/de/touren.aspx?ID=408 ) - to je ale 120 km Sad
Návrat nahoru Goto down
ondra
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
ondra


Poeet p?íspivku : 474
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeSat Sep 04, 2010 6:22 pm

Výborně:-)

Už se těším:-)
Návrat nahoru Goto down
ondra.com
Persil Power perls
Persil Power perls
ondra.com


Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeSat Sep 04, 2010 10:28 pm

Tak snad do te doby nestaci nastoupit zima v te nejkrutejsi podobe Smile
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeSun Sep 05, 2010 6:05 am

Můj favorit je na jihovýchod, tam by ležet sníh nemusel Wink Každopádně pevně věřím hlasům, které mluví o říjnovém babím létě.
Návrat nahoru Goto down
ondra
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
ondra


Poeet p?íspivku : 474
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeMon Sep 06, 2010 7:10 am

Ho, konečně mi někdo v těch klasifikacích udělal pořádek:-)

http://www.alpy4000.cz/alpske-ctyrtisicovky-obtiznost-ferraty-klettersteigy.php
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeSat Sep 18, 2010 8:43 pm

Ubytování u nás na koleji je vyřízeno, už jsem se ptala spolubydly. Máte nějak pořešenou dopravu?
Návrat nahoru Goto down
Mari
Droxi gel
Droxi gel
Mari


Poeet p?íspivku : 55
Age : 37
Location : Dobřichovice
Registration date : 07. 05. 09

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeFri Sep 24, 2010 5:58 am

Však lézt se dá i v zimě Wink Akorát kde vezmem ty feratový brzdy?
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeSat Sep 25, 2010 1:25 pm

Si musíte půjčit. Zase nejsem cestovka Wink Já si ji koupila a zatím se mi válí v krabici Sad
Návrat nahoru Goto down
Dan
Harmony prací gel
Harmony prací gel
Dan


Poeet p?íspivku : 125
Registration date : 27. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeMon Sep 27, 2010 8:48 pm

Tak já se hlásím že jo, snad vyjde to počasí...
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 9:38 am

Hlásím, že předpověď počasí se zlepšuje. Tak mohu Vás očekávat?
Návrat nahoru Goto down
Mari
Droxi gel
Droxi gel
Mari


Poeet p?íspivku : 55
Age : 37
Location : Dobřichovice
Registration date : 07. 05. 09

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 6:03 pm

očekávej cheers ...píšeš mezi účastníky Ditu, jak to s ní je? totiž abychom se i pak s tebou vešli do auta....
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 10:04 pm

Dita nemůže, takže jí Dan akorát nahradí a vychází to opět ideálně...
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeMon Oct 04, 2010 9:52 am

Nabudu Vám zastírat, že se během posledních 3 dní změnila předpověď na víkend 3x, ale já fandím té dnešní!!!Klettern in Österreich 15311531pocasi
Návrat nahoru Goto down
Mari
Droxi gel
Droxi gel
Mari


Poeet p?íspivku : 55
Age : 37
Location : Dobřichovice
Registration date : 07. 05. 09

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeMon Oct 04, 2010 1:40 pm

krása Smile pro ty kdo nemají zatím kde vzít ferratovou brzdu jsou tyto linky Smile :http://pujcovna.netsport.cz/
http://www.vseprooutdoor.cz/website/pujcovna/
Návrat nahoru Goto down
Mari
Droxi gel
Droxi gel
Mari


Poeet p?íspivku : 55
Age : 37
Location : Dobřichovice
Registration date : 07. 05. 09

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeMon Oct 04, 2010 10:10 pm

Vzhledem k tomu, že v pátek musí být v práci Ondra.com a v pondělí musím být v práci zase já, navrhuju toto: Auto ná pujčí můj tatínek, a to oktávii, což jest rychlé auto. Vyrazíme v sobotu ráno a se sobotním podvečerem a večerem nějak hezky naložíme. V neděli bysme jeli na ferraty a domu vyrazili v pondělí velice brzo ráno, třeba ve 4, abychom byli kolem poledne v Praze a já mohla jít do práce.
Zdá se mi to jako jediné rozumné řešení vzhledem k tomu, že máme jen víkend.

Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeTue Oct 05, 2010 5:09 am

A nemuzete jet v patek pres noc? Nebo brzo rano treba v 5? Rychlym autem jste tu za 5 hodin. Dejte vedet co nejdriv, at si kdyztak na sobotu naplanuju neco nahradniho, nechci stravit posledni hezkou sobotu ve meste.
Návrat nahoru Goto down
Mari
Droxi gel
Droxi gel
Mari


Poeet p?íspivku : 55
Age : 37
Location : Dobřichovice
Registration date : 07. 05. 09

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeTue Oct 05, 2010 5:31 am

mno, ja si nejsem jistá, že by mi tata to auto na noční jízdu půjčil....ale třeba někdo sežene jiný auto ...mě nedělá prodlém vyrazit v 5 ráno....nechť se k tomu vyjádří ostatní...
Návrat nahoru Goto down
Mari
Droxi gel
Droxi gel
Mari


Poeet p?íspivku : 55
Age : 37
Location : Dobřichovice
Registration date : 07. 05. 09

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeTue Oct 05, 2010 6:56 pm

Nenechte se zmást, tady Ondra :-)

Po dohodě s Marií a Ondrou.com to vypadá na odjezd z Phy v tuze časných ranních hodinách, takže budem v Grazu okolo 10 hodiny. Zvládla bys Lucko naplánovat nějakou málo náročnou a spíš kratší ferratovou tůru na sobotu, a nějakou ostřejší na neděli?
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeTue Oct 05, 2010 9:06 pm

Nazdar kryptoOndro, ok, jen reknete Danovi, at si veci na lezeni nedava nekam hluboko pod spacak, at muzem hned vyjet... Nebudeme muset alespon platit za parkovani. Liskovi, nebo kdo Vas sem povede, reknete, ze chcete do Keplerstra3e 75. Je tu brutalni sit jednosmerek, tak to nepodcente. Jinak pro vylosovaneho stastlivce je tu pristylka, tak pokud provedete losovani doma, nemusi jeden brat karikamu.
Návrat nahoru Goto down
Mari
Droxi gel
Droxi gel
Mari


Poeet p?íspivku : 55
Age : 37
Location : Dobřichovice
Registration date : 07. 05. 09

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeWed Oct 06, 2010 4:22 am

jakýmu Liskovi? Shocked
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeWed Oct 06, 2010 5:35 am

navigaci; pokud nemate navigaci, najdete si predem trasu na googlu, nebo Vam bude trvat hodinu motani v jednosmerkach.
Návrat nahoru Goto down
Mari
Droxi gel
Droxi gel
Mari


Poeet p?íspivku : 55
Age : 37
Location : Dobřichovice
Registration date : 07. 05. 09

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeWed Oct 06, 2010 8:33 am

Aha...to jsem nevedela ze navigace me prezdivku Liska Very Happy....Rozhodne spis nas povede mapa, aspon ja ji tedy davam prednost...prosimte a kudy doporucujes jet...nevim kudy je to nejrychlejsi, nejak pres Viden asi co....
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeWed Oct 06, 2010 9:39 am

Doporucuju tuhle trasu: http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Chvalova+11,+Praha-Praha+3,+%C4%8Cesk%C3%A1+republika&daddr=KeplerstraSSe+75,+Graz&geocode=Fb80_AIdWH3cACl1KSpTmZQLRzFcAPUqrlvPyQ%3BFb9KzgIdXlXrACmv0dvZnzVuRzG1URDNHV3YhA&hl=cs&mra=ls&sll=49.10804,15.119934&sspn=0.408148,1.352692&ie=UTF8&z=7
Je to pres Brno. Existuji jeste 2 moznosti: pres Znojmo - tam byly nejake objizdky a pres Linz, tam jsou DRAHE tunely.
Pokud se budete spolehat na mapu, na 99% se ztratite v jednosmerkach. Namalujte si do tev mapy, prosim, tu trasu, co navrhuje google. Vim o cem mluvim.
Dalnicni znamku si kupte az v Rakousku, v cechach je drazsi. Nejkratsi, co existuje, stoji asi 7 euro. Nevim, jestli je to na tyden, 10 dni, mesic... to si nepamatuju.
Návrat nahoru Goto down
Mari
Droxi gel
Droxi gel
Mari


Poeet p?íspivku : 55
Age : 37
Location : Dobřichovice
Registration date : 07. 05. 09

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeWed Oct 06, 2010 9:44 am

Výborně, taky si myslím, že tato cesta je nejlepší, přes ten Linz je to dlouhý a drahý. Jednosměrky pokoříme dle tvé rady jejich zakreslením do mapy Smile
Návrat nahoru Goto down
Dan
Harmony prací gel
Harmony prací gel
Dan


Poeet p?íspivku : 125
Registration date : 27. 03. 08

Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitimeWed Oct 06, 2010 8:57 pm

Zda, tak k ferratám
budu spát na Žižkově buď u Ondry (chceš mne?) nebo v Konikleci

věci sebou
beru helmu, sedák+prsák+1,5m smici plochou dutou, rukavice (na ferratě bývá zima na prsty, určitě vemte cyklorukavice i normální černý celoprstový obyč), horo (přinejhorším cyklo) helmu.
Kluci v Hanibalu mi říkali jít v pohorách (lezky jsou prý zbytečná zátěž)
telefon nabitej
pojištění-máte Alpenverein nebo něco na ferraty?

lano-berete něco na slanění?

spacák+karimatka

vařič - nebo co budete jíst? asi bych vařil...

Tu akci beru jako co největší low cost, teď mám asi 20eček, tak snad něco pozměním

tady máš check list
http://www.hanibal.cz/poradna/187-jak-na-ferraty-stahnete-se-checklist-zdarma/
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Klettern in Österreich Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klettern in Österreich   Klettern in Österreich Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Klettern in Österreich
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Koniklec :: Na dlouhé zimní večery :: Archiv-
Přejdi na: