Koniklec
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koniklec

Fórum, na kterém se domlouvají různé sportovní, kulturní a pařební akce.
 
PříjemPříjem  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Latest imagesLatest images  PřihlášeníPřihlášení  

 

 lezení - obecně

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeFri Mar 28, 2008 7:03 pm

Teď jsem se náhodou koukala na podmínky k Hudy kartě a nikde není půl slova o tom, že by byla nepřenosná. To by mě zajímalo, kde to ten kluk vzal Evil or Very Mad
Návrat nahoru Goto down
Letka
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
Letka


Poeet p?íspivku : 260
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeFri Mar 28, 2008 7:08 pm

Tak to byl nějakej mentál, mě vždycky řikaji, že je přenosná..
Návrat nahoru Goto down
ondra
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
ondra


Poeet p?íspivku : 474
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeFri Mar 28, 2008 8:30 pm

to je ten kluk teda pěknej hajzl, když mi na tvoji starou katričku nechtěl dát levnější vstup...:-/
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeSat Mar 29, 2008 7:12 am

A mne neveril, ze jsem Libor Vancura a Kamilovi to bez problemu veril. Skandal. Mad
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeSat Mar 29, 2008 10:10 am

Další slevy na HUDY kartičku http://www.sphere.cz/index.php?sec=3&lang=cz Docela me prekvapilo, ze kdyz ji cloveku neda hudac zadarmo, chtej za ni 1500,-.
Mj. je tam hafo divadel, vstupy na dalsi steny atp.
Návrat nahoru Goto down
Dřík
Droxi gel
Droxi gel
Dřík


Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 08. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeSat Mar 29, 2008 11:10 am

Co poprubovat toto?
Vítejte na stránkách CLIMBING & MUSIC CLUBU PARUKÁŘKA UNDERGROUND.

LEZENÍ
Horolezecká stěna v současnosti funguje pouze po telefonické domluvě s Mikim na 603423140 a pouze v odpoledních, případně večerních hodinách.


Plný provoz lezecké stěny pro veřejnost je plánován od poloviny ledna 2008.


Technická data:
Výška 11 m + strop
8 cest
10- / 5-
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeWed Apr 23, 2008 9:48 am

Tak chodime lezt tak malo, ze mi stihli zrusit nekolik cest jeste pred tim, nez jsem si je stihla natrenovat Wink Dobra zprava ale je, ze je na Smichoffe spousta novych cest a nektere maji krasne barevne chyty!
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 8:28 pm

Tak nevim, jestli to patri sem, nebo do striciho okenka:

http://www.hudy.cz/article.asp?nArticleID=3042&nLanguageID=1

Lezecký set za cenu úvazku!


Připravili jsme pro Vás skvělou jarní akci - lezecký set za cenu úvazku!
Pokud si u nás koupíte:

* sedací úvazek Rock Empire Peak + kyblík Rock Empire + karabinu Rock Empire HMS zaplatíte
pouze 999 Kč / 1250 Sk
* ušetříte tak 660 Kč / 830 SK
* akce se vztahuje pouze na vyjmenované produkty
* akce platí do vyprodání zásob ve všech prodejnách HUDYsport
* na zboží již nelze uplatnit žádnou další slevu

Akce se nevztahuje na internetový obchod.

P.S. Vsichni, kdo chteji vlastnik lezecky je asi momentalne vlastni, ale pro jistotu: na smichoffe maji ted akci, pro blizsi info se podivejte na jejich web; sleva asi 500,- oproti normalni cene - bohuzel ne zrovna nejlevnejsich lezecek...
Návrat nahoru Goto down
ondra
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
ondra


Poeet p?íspivku : 474
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 8:46 pm

No, nevim jestli je to offtopic nebo ne, ale řek bych že když někdo má sedák, nebo nějaký jistítko (jedno jaký:-) - což už máme skoro všichni - tak se mu tenhle balíčem koc nerentuje.....:-/ Například já bych si rád koupil karábli a kýbl nebo grigrinu, ale za cenu 999 je to dost drahý, vzhledem k tomu že sedák už mam:-)

Leda pak sedák prodat v aukci:-D
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 8:50 pm

Ondra napsal:
No, nevim jestli je to offtopic nebo ne, ale řek bych že když někdo má sedák, nebo nějaký jistítko (jedno jaký:-) - což už máme skoro všichni - tak se mu tenhle balíčem koc nerentuje.....:-/ Například já bych si rád koupil karábli a kýbl nebo grigrinu, ale za cenu 999 je to dost drahý, vzhledem k tomu že sedák už mam:-)

Leda pak sedák prodat v aukci:-D

Nebo se domluvit s nekym, kdo sedak nema a o zelezo nestoji Smile Treba hynek teto akce, kdyz byla pred pul rokem, rad vyuzil...
Návrat nahoru Goto down
ondra
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
ondra


Poeet p?íspivku : 474
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeTue May 20, 2008 5:53 pm

Hele, v jedný knížce (brožuře:-) od HudySportu jsem se dočetl, co znamená to RP o kterym jsme se bavili:-) Sledujte:

Styly přelezení:

Toprope: Přelezení cesty s jištěním shora. Ze sportovního hlediska je toprope lezení méně hodnotným stylem. Odpadá totiž psychické vyrovnání se s nebezpečím pádu.

Sólo: Přelezení cesty (sportovní, alpské) bez partnera - jištění lanem je tedy nemožné

Redpoint (RP): Styl volného lezení, při kterém je cesta plynule vylezena bez odpočívání u expresek a samozřejmě bez pádu.

Pikpoint (PP): Téměř jako Redpoint, pouze s tím rozdílem, že expresky jsou již založeny v nýtech - je tedy o něco snazší.

Flash: Přelezení stylem redpoint nebo přelezení bouldru na první pokus bez předchozího vyzkoušení. Tipy a rady jsou dovoleny.

On Sight: Jako flash, avšak bez rad a tipů. Není dovoleno pozorovat jiné lezce v cestě. Prostě přijdu a vylezu.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Z toho vyplývá, že na stěně se RP lézt vůbec nedá, protože tam už jsou expresky všude založený. Kdo chce hrát na styl, může zkoušet PP - nacvakat a čistě vylézt cestu bez odpočvání a bez pádu.

Jak je vidět, tak v lezení se hodnotí kladně, když lezete nevyzkoušený cesty - takže kdo má natrénovaný kačátko a pár cest na ruzyni, měl by sundat věneček z pampelišek a začít lézt jinde, nejlépe na prvním aby to za něco stálo:-D
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeTue May 20, 2008 10:24 pm

Podle me ma postupne zlepsovani se a kochani se vyhledem z kazde expresky taky sve kouzlo. clown
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeFri May 23, 2008 4:03 pm

lezení - obecně Kapr_m

Věřili byste, že se tento chyt prodává pod názvem "kapr"? lol!
Návrat nahoru Goto down
kamil
Persil Power perls
Persil Power perls
kamil


Poeet p?íspivku : 197
Age : 46
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeSat May 24, 2008 7:34 pm

V pátek jsem si zalezl celkem pěkně, jednu cestu co sahá do 80% stopu jsem vylezl na 100%, další cestu co sahá do 100% stropu jsem vylezl na 90% a tu poslední jsem vylezl výše než Lucka clown . I proto jsem se dneska rozhodl nelenit a stáhnul jsem si z internetu video, ze kterého jsem /původně/ chtěl okoukat nějaký pokročilý lezecký styl...
Zcela náhodou jsem po zadání googleslova "climbing" objevil záběry Dana Osmana (extrémní sportovec 1963-1998, nakonec ho v 35 letech při seskoku zradilo lano, viz Wikipedia), jak dává sólo na 130m vysokou stěnu: viz video.
Mám co dohánět, začnu tím, že si pořídím sluneční brýle a rukavičky bom
Návrat nahoru Goto down
ondra
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
ondra


Poeet p?íspivku : 474
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeSun May 25, 2008 7:41 pm

TYJO, TO JE FAKT MAGOR. Je trochu škoda že tam neni uvedená obtížnost terénu (nechce se mi věřit, že by to bylo 5.7 UIAA) Ale myslim, že tady o obtížnost ani tolik nejde......
Návrat nahoru Goto down
ondra
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
ondra


Poeet p?íspivku : 474
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 9:12 am

Řeknu vám, lezení venku je o něčem jnym než trénink na Smíchově:-) Včera jsem byl s bráchou v Tisé na pískovcch, a vrátil jsem se pěkně hotovej a omlácenej. Sice jsem vylez jednu VIIc, ale na druhym a na krev s vypětim všech sil. Vytáhnout jsem nebyl schopnej ani čtyřku.... Ale jinak - nádhera. Vylezeš na věž, sedneš si, rozhlídneš se - kam dohlídneš jen les nebo louky, sem tam nějakej domeček - PARÁDA.

Kdybyste někdo chtěli na to chytání pádů, tak se mužem dohodnout zda to spojit s vandrem nebo s lezenim - chytat se bude v sobotu, a v neděli bychom mohli jít lézt na Sušky.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeWed Jun 18, 2008 3:10 pm

Dneska si moje mama konecne vybrala lekci lezeni, co od nas dostala k Vanocum. Je uplne nadsena a podle vseho ji to celkem slo Smile
Návrat nahoru Goto down
ondra
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
ondra


Poeet p?íspivku : 474
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeThu Jun 19, 2008 11:05 am

... to znamená další lezec do party? :-)
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeThu Jul 31, 2008 9:15 am

Vcera jsem byla lezt na Smichove s mamou. Z te zprohybane steny nalevo od baru odsroubovavali cesty, ktery jsme snad ani nelezli... nejak to zanedbavame. Jinak nekolik postrehu:
a) davat si 2 mesice pauzu neni dobrej napad. Cesta, o ktery jsem minule (jako o jedne z mala) prohlasovala, ze je trapne lehka, mi vubec trapna nepripadala. Bohuzel bude mezi odsroubovanymi, takze dalsi vyvoj svych vykonu na teto ceste uz nebudu moci porovnavat Wink
b) v lete je tam sice vedro, ale nejsou tam zadny lidi.
c) muj kotnik to zvladl celkem v pohode (jak ale asi tusite, ve spare a na dalsich extremnich mistech jsem ho netestovala)
d) ke konci jsem uz ani nemusela 60 x za minutu premyslet o tom, jestli muj vyklad o jisteni byl dostatecne nazorny Laughing
Návrat nahoru Goto down
ondra
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
ondra


Poeet p?íspivku : 474
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeThu Jul 31, 2008 9:51 am

Admin napsal:

b) v lete je tam sice vedro, ale nejsou tam zadny lidi.

To je pravda. Všichni jsou totiž venku na skalkách. Mohli bychom to vychytat, tak abychom se vyhnuli davům horolezců. V létě budeme chodit na umělou, a v zimě ven lol!
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeTue Nov 04, 2008 7:53 am

Uz vim, co jsou ty morsky hvezdice v mammutu.
http://www.stenaholesovice.cz/index.php?182
Tak kdo pojede na olympiádu? Wink
Návrat nahoru Goto down
ondra
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
ondra


Poeet p?íspivku : 474
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 10:03 pm

Tak jsem si to dnes vyzkousel. Kdyz budu hodne trenovat, mozna to zvladnu 15x pomaleji nez ten ejich borec:-D
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeWed Feb 18, 2009 6:37 pm

Vzpominam si, ze se uz parkrat resilo, co je to uzlovatelnost. Prinasim tedy odpoved a rovnou se omlouvam, pokud uz to vite Smile

citace :
Výborná ohebnost je jeden s důležitých požadavků na horolezecká lana. Jak ji změřit?
Na zkoušeném laně se uváže jednoduchý uzel a zatíží se hmotností 10-ti kg. Pak se změří vnitřní průměr uzlu a vypočte se z průměru lana koeficient uzlovatelnosti. Ten může být max. 1,1 násobek průměru lana.
Špatná ohebnost lan prakticky ztěžuje jak vázání uzlů, tak i průchod lana karabinami postupového zajišťovacího systému a v případě zachyceného pádu i špatný rozklad rázové síly do celé délky lana. Ohebnost nám snižují také vlivy počasí a špatná péče o lano.
Návrat nahoru Goto down
kamil
Persil Power perls
Persil Power perls
kamil


Poeet p?íspivku : 197
Age : 46
Registration date : 02. 03. 08

lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitimeTue Mar 03, 2009 7:40 am

Seminář první pomoci a horské medicíny v lezeckém centru SmíchOFF 4.3.2009 od 16:00

... Chcete se dozvědět více o práci záchranářů v horských podmínkách? Navštivte naše lezecké centrum HUDY Smíchoff dne 4. března 2009.

Od 16.00 hodin zde bude probíhat seminář první pomoci se zaměřením na horskou turistiku, horolezectví a sportovní lezectví.

Náplň semináře:

- přednesení problematiky úrazovosti a první pomoci v daných situacích
- možnost vyzkoušení život zachraňujících výkonů
- ukázka záchranářské činnosti v praxi

více na stránkách Smíchoff
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





lezení - obecně Empty
PříspěvekPředmět: Re: lezení - obecně   lezení - obecně Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
lezení - obecně
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Koniklec :: Sportovní akce :: Lezení-
Přejdi na: