Koniklec
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koniklec

Fórum, na kterém se domlouvají různé sportovní, kulturní a pařební akce.
 
PříjemPříjem  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Latest imagesLatest images  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Balkán 2010

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Balkán 2010 Empty
PříspěvekPředmět: Balkán 2010   Balkán 2010 Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 1:37 pm

Ráda bych předběžně zjistila, zda je reálná šance dát dohromady akceschopnou skupinu alespoň 4 lidí, kteří by měli zájem v létě vyrazit někam na balkán. Jádrem akce by byly oblasti Bulharska, kde jsme ještě nebyli, k tomu bych chtěla připojit některou z následujících destinací:
Rumunsko (kombinace jih Rumunska - Drákulův kraj - s přesunem do Bulharska)
Řecko (hory na severu Řecka a jih Bulharska, třeba i většina Rodop, kterou jsme minule vynechali, Istambul?)
Makedonie (co nám Dan doporučí + Bulharsko)
Ke všem variantám přísluší pár dní relaxace u Bulharského moře. Celkově bych akci viděla na 2 - 3 týdny (je možné se připojit nebo naopak odpojit - hlavně pro osoby v pracovním procesu). Záleží na tom, kdo se přihlásí, ale dost z Vás mi jistě dá za pravdu, že předloňský model se osvědčil. Při délce akce cca 17 dní by padly 2 dny na cestu (pokud by se neletělo, to by minimálně pro jednu cestu stálo za úvahu), 1 den na jiné přesuny - zbývá tedy NAPŘ. 3 dny na památky a jiné zajímavosti, 4 dny na moře a jinou relaxaci a 7 dní na hory a jinou přírodu (přijmu jakékoliv jiné návrhy snad s vyjímkou 14 dní u moře).
Předpokládané náklady:
3000 cesta - dá se ošálit stopováním, jízdou na nákladních vagónech, včasným nákupem letenky alespoň částečně (jiným nákupem letenky by se náklady spíše zvýšily)
po zbytek akce životní náklady včetně ubytování a vstupů do památek přibližně srovnatelné se střídmými prázdninami v Praze
speciální vybavení, očkování aj. 0 Kč
---------------------------------------------
Like a Star @ heaven Burgas - Praha: let trvá 2 hodiny (díky časovému posunu vlastně jen hodinu) namísto 30 hodin v autobuse a stojí s wizz air 1697 Kč.
Like a Star @ heaven Jízdenka na vlak CityStar vyjde dle webu ČD pro 4 osoby na něco přes 2 tis./osobu do Rumunska a zpět.
Návrat nahoru Goto down
Letka
Ariel automat mountain spring
Ariel automat mountain spring
Letka


Poeet p?íspivku : 260
Registration date : 02. 03. 08

Balkán 2010 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balkán 2010   Balkán 2010 Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 8:33 pm

Nevím, možná, ale pravděpodobně se jen povezu a už to bude nějak naplánované...

Ale je to možnost...
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Balkán 2010 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balkán 2010   Balkán 2010 Icon_minitimeSun Apr 04, 2010 6:48 pm

Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Balkán 2010 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balkán 2010   Balkán 2010 Icon_minitimeMon Jun 14, 2010 7:11 pm

Akce začíná nabývat reálnějších rozměrů, alespoň co se účastníků týče. Termín navrhuji pracovně 9.-22.8., samozřejmě dle jízdních řádů autobusů. Letecky je to taky možné, ale bála bych se jak sopky, tak krachu nízkonákladovek... Zatím se tvářili velmi pozitivně:
Arrow Dita
Arrow Lucka B.
Arrow Jirka
Arrow a já Wink
Pár dalších lidí se tvářilo neurčitě, ale ty tady zatím vypisovat nebudu, nechť případně svoji účast potvrdí. Teď mám pár dotazů:
Question Jakou máte představu o poměru hory/památky/moře?
Question Jakou máte představu o finanční náročnosti? Já jsem ochotná absolvovat jak spaní v parku a stopování, tak spaní v hostelu a půjčení si auta na část pobytu. Nebo klidně i kombinaci obojího, či snad nejlépe něčeho mezi tím.
Question Kdo se chce účastnit přípravy programu? A kdo se chce účastnit vůbec nějak? Třeba zajištěním jízdenek?
Question Jaké máte další návrhy?
Návrat nahoru Goto down
Tonda
Sněžka bioaktivní
Sněžka bioaktivní
Tonda


Poeet p?íspivku : 18
Location : Praha 8, Bohnice
Registration date : 25. 03. 10

Balkán 2010 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balkán 2010   Balkán 2010 Icon_minitimeMon Jun 14, 2010 9:16 pm

ČAU,
Taky letos plánuju Balkán. Zatim jsme 3. Chceme tam jet ale v termínu od 30.7. do 8.8. takže se s termínem lišíme asi o tejden. Preferuju Bulharské hory (Pirin, Rila, Rodopy). U Pirinu a Rily se trochu obávám velké návštěvnosti, ale něco jsou mýty a něco skutečnost , ještě budu zjiš´tovat. A nebo hory v Makedonii (Korab, Šar, ale jsou tam i další masívy). Ale tomu Řecku na severu bych se taky nebránil...

Zatim,
Tonda Cool
Návrat nahoru Goto down
https://picasaweb.google.com/101493072594400376847
Jirka ™
Persil Power perls
Persil Power perls
Jirka ™


Poeet p?íspivku : 229
Age : 37
Location : Libčice
Registration date : 05. 03. 08

Balkán 2010 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balkán 2010   Balkán 2010 Icon_minitimeMon Jun 14, 2010 11:17 pm

Ahoj, tak co se týče mě, tak bych preferoval hlavně hory (tak 60%), pak nějaká ta pěkná města (25%) a jedno pěkný koupání v moři (5%) :-)
Z hlediska "ubytování", bych nejradši spal jenom ve stanu (případně po širákem), hostely mi připadají moc nóbl Smile Na druhou stranu netuším, jak to tam vypadá s tolerancí spaní takhle navolno.
Byl bych kdyžtak ochoten se podílet na tvorbě trasy (i když jsem v Bulharsku nikdy nebyl ;-) a vyhledání nějakých těch zajímavostí. Že budou Rila a Pirin nejvíc navštěvované hřebeny, to bude asi pravda. Taky bych upřednostnil nějaká trochu zapadlejší místa.
Taky bych jel nejspíš autobusem.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Balkán 2010 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balkán 2010   Balkán 2010 Icon_minitimeTue Jun 15, 2010 5:11 am

Rila a Pirin jsou sice nejvice navstevovane, ale je treba si to, co znas od nas delit 100 az 1000 - teda podle toho, jak to tam vypadalo pred 5 lety. Bude to asi hlavne tim, ze v horach nejsou temer zadni bulhari, pac se tam odvazi jedine s pruvodcem a na to vetsina z nich nema. Kazdopadne, ja jsem na Rile a Pirinu byla, takze bych dala prednost necemu, co jsem zatim nevidela. Na druhou stranu, pohled z vysky na 7 ledovcovych jezer je vec, ktera se muze opakovat Smile
Co se tyce hostelu, zatim jsme v nich v Bulharsku spali jen, pokud ve stanu spat neslo a muselo by se spat na nadrazi - to jsme mmch taky zkouseli a je to peklo...
Jirko, hod sem neco, co bys chtel videt, ja mrknu do provodce, az mi ho Jitka da, a dame to nejak dohromady. Pokud vyberem pamatky hlavne na pobrezi, je realny i to, ze kdo bude chtit, nebude se muset koupat vice nez 1x Wink
Co jsem videla a uz to nutne nemusim videt podruhe: Rilský klášter (krásný, ale spousta lidí), Bačkovský klášter (krásný, ale zrovna tam byla pouť a to byl teprv masakr Very Happy navic jsme u nej stravili 2 dny), Sofia, Plovdiv (u toho bych si to možná rozmyslela), Nesebar, Zlaté písky (super skalní klášter, ale jinak všude mraky němců), Šumen (zajímavé, ale podruhé tam nemusím - mešita byla v rekonstrukci, jako všechny, které jsem se pokusila v B. navštívit), Primorsko (zajímavé jen tím, že se tam mluví jen česky Very Happy ), Pirin (pěkné, ale Rila hezčí Wink )...
Kam bych se ještě podívala: Varna (viděli jsme spíše minimum), Sozopol (ten jsme sice viděli celý, ale je to tam parádní), Rodopy (viděli jsme naprosté minimum), Rila?, Istambul?
Kde jsem nebyla a chtěla bych tam jet: Veliko Tarnovo (bývalé hlavní město, prý nádhera), spousta míst v Rodopech a většina Rodop obecně, sever země (to se trochu vylučuje s Rodopama)
Návrat nahoru Goto down
Admin
Excel koncentrát
Excel koncentrát
Admin


Poeet p?íspivku : 923
Age : 37
Registration date : 02. 03. 08

Balkán 2010 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balkán 2010   Balkán 2010 Icon_minitimeTue Jun 15, 2010 5:18 am

P.S. Kdyby se chtěli přidat nějací muži, bylo by to fajn... Tonda jede v jiném termínu a na Jirku zbývá brutální babinec Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Balkán 2010 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balkán 2010   Balkán 2010 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Balkán 2010
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Volby 2010
» Herlikovice (5.2.2010)
» MovieFest 2010
» Silvestr 2010

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Koniklec :: Na dlouhé zimní večery :: Archiv-
Přejdi na: